PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA KK44 – KRS 0000224989

A tak było na obozie w Jastrowie…

W dniach 14-23 lipca 2012r blisko 150 osób w różnym przedziale wiekowym z Klubu Karate 44 oraz z zaprzyjaźnionego Klubu Drago Sfera uczestniczyło w obozie sportowym karate, który został zorganizowany w miejscowości Jastrowie w ośrodku Leśna Chata w woj. Wielkopolskim.

Pomimo mało sprzyjającej pogody czas na obozie był maksymalnie zajęty. Braliśmy udział w wielu aktywnościach. Oprócz treningów karate na wszystkich poziomach zaawansowania, które mogliśmy przeprowadzić w komfortowych warunkach na dwóch salach sportowych, uczestnicy mogli spróbować swoich sił w innych sztukach walki jak brazylijskie jiu jitsu (walka w parterze) czy mieszanych sztuk walki. Dodatkowo czas wypełniony był grami i zabawami sprawnościowymi na powietrzu, zajęciami uczącymi kultury i tradycji dalekiego wschodu, a także wszelkimi formami zajęć i zabaw, które miały na celu integrację wszystkich naszych podopiecznych.

Przeprowadziliśmy turniej obozowy oraz egzaminy na stopnie uczniowskie. Dla debiutantów obozu karate odbył się chrzest, czyli pasowanie na prawdziwego wojownika. Nie zabrakło również innych form przyjemnego spędzania czasu: dyskoteki obozowe, projekcje filmów i bajek na dużym ekranie, kolacja przy grillu czy dla najmłodszych japońska kaligrafia i szukanie skarbów z nagrodami.

Dla wszystkich uczestników dużą atrakcją były warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem profesjonalnych fantomów. Każdy otrzymał potrzebną wiedzę jak reagować w różnych sytuacjach zagrożenia, jak wzywać pomoc i udzielić pomocy poszkodowanemu. Zdobyte informacje i umiejętności zostały sprawdzone w formie drużynowego biegu patrolowego.

Zaangażowanie, chęci i dobry humor oraz zaproponowane zajęcia pozwoliły wszystkim uczestnikom aktywnie spędzić wakacyjny czas. Galeria zdjęć do obejrzenia na naszym profilu na Facebooku.