PRZEKAŻ 1% PODATKU DLA KK44 – KRS 0000224989

Relacja z Mistrzostw Świata i Pucharu Europy Dzieci

W  łódzkiej hali Atlas Arena  6 i 7 października br. rozegrano  XVI Mistrzostwa Świata  Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów w Karate Tradycyjnym oraz II Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. O medale mistrzostw świata we wszystkich kategoriach wiekowych  rywalizowało ponad 400 najlepszych karateków z 34 państw, natomiast w Pucharze Europy uczestniczyło ponad 650 zawodników z Polski i kilkunastu państw europejskich.

Mistrzostwa Świata zakończyły się sportowym sukcesem. Polacy w tej rywalizacji spisali się znakomicie, bowiem w grupie seniorów wywalczyli aż 20 medali w tym 7 złotych 10 srebrnych 3 brązowe. Dzięki tym osiągnięciom Polska w klasyfikacji zespołowej zajęła pierwsza lokatę. W kategoriach Kadet, Junior i Młodzieżowiec natomiast, zawodnicy naszego kraju podczas dekoracji w zasadzie nie schodzili z podium,  zajmując w klasyfikacji medalowej również  miejsce pierwsze.

Miło nam poinformować, iż Mistrzynią Świata w kategorii Juniorek w konkurencji kata drużynowe została zawodniczka naszego klubu – Julia Rózga, która  awansowała również do finału w konkurencji kata indywidualnego, zajmując ostatecznie IV pozycję.

Uzupełnieniem medalowych osiągnięć były zmagania naszych zawodników

W Pucharze Europy Dzieci:

III miejsce w kategorii młodzików 9-7 kyu (2001-2002) zajął Igor Barański
II miejsce w kategorii kata drużynowe dziewcząt 9-1 kyu ( 2002-1999) zajęły

  • Katarzyna Łuszczyńska
  • Zosia Adach
  • Matylda Jaszczak

W grupie młodzik 6-4 kyu (2001-2002) liczącej ponad 80 zawodników  bardzo dobrze spisali się Karol Pokorski i Piotr Małkowski, którzy przegrali swoje walki wynikiem 2:3 o wejście do czwórki. Zajęli ostatecznie miejsca 5-8. W tej samej grupie wiekowej wśród dziewcząt taką samą sytuację miały nasze dwie zawodniczki Zosia Adach i Andżelika Serwatka, które również odpadły z rywalizacji przegrywając walki o wejście do czwórki. Zajęły tym samym miejsca 5-8. W konkurencji kata drużynowe chłopców  9-1 kyu (2002-1999) nasza drużyna w składzie: Piotr Małkowski, Jan Kwiatkowski i Karol Pokorski zajęła wśród 48 drużyn wysokie 8 miejsce.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również za pomoc w przygotowaniach naszych zawodników.Szczególne podziękowania dla Grzegorza Rózgi za pomoc w opiece nad naszymi zawodnikami podczas Pucharu Europy oraz dla Tomka Łuszczyńskiego za zdjęcia z całej imprezy.

Reportaż zdjęciowy z MŚ i PE niebawem ukaże się na Facebooku