Uwaga: Treningi rozpoczynają się od 4 września 2017

XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym

W dniach 01-03.06.2012 odbyły się w Biłgoraju XXIII Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym oraz XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Karate Tradycyjnym. Klub Karate 44 reprezentowało 17 zawodników we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych:

Seniorzy

  • Piotr Berowski –kata ind, kumite drużynowe
  • Mariusz Pruski – kata ind, fuku-go, kumite drużynowe
  • Adam Sobociński – ko-go kumite, kumite ind., fuku-go, kumite drużynowe
  • Rafał Kozłowski – kata ind.
  • Aleksandra Rybińska – kata ind.

Juniorzy:

  • Jakub Bykowski – fuku-go, ko-go kumite, kumite ind.,  kumite drużynowe, kata drużynowe
  • Kamil Ochocki  – kata ind., kumite ind., ko-go kumite, kata drużynowe
  • Kacper Kaźmierski  – kata ind., fuku- go, kumite ind., ko-go kumite., kumite drużynowe, kata drużynowe, en-bu k/m
  • Marcin Ałaszewski – fuku-go, ko-go kumite, kumite ind., kumite drużynowe,
  • Hubert Wylazłowski – kumite ind., kumite drużynowe
  • Emilia Mioduszewska – kata ind., fuku-go, ko-go kumite, kumite ind., en-bu k/m
  • Julia Rózga – kata ind., fuku-go, ko-go kumite, kumite ind.

Juniorzy młodsi:

  • Damian Sieczkowski – kata ind., fuku-go, kata drużynowe, en-bu m/m
  • Damian Rożej – kata ind., fuku-go, kata drużynowe, en-bu m/m
  • Bartosz Wasilewski – kata ind., fuku-go, kata drużynowe
  • Jan Lesiak – kata ind.
  • Ewa Podgórska – kata ind., fuku-go

 

Po zaciętych bojach i dobrych występach ostatecznie zgromadziliśmy 6 medali:

  • 4 srebrne
  • 2 brązowe.

 

W kategorii Junior:

  • Kaźmierski Kacper – II miejsce fuku-go, III miejsce ko-go, III miejsce kumite indywidualne, II miejsce kumite drużynowe
  • Marcin Ałaszewski – II miejsce kumite drużynowe
  • Jakub Bykowski – II miejsce kumite drużynowe
  • Hubert Wylazłowski – II miejsce kumite drużynowe

W kategorii Junior Młodszy:

  • Damian Sieczkowski – II miejsce en-bu m/m, II miejsce kata drużynowe
  • Damian Rożej – II miejsce en-bu m/m, II miejsce kata drużynowe
  • Bartosz Wasilewski – II miejsce kata drużynowe

Dodatkowo wysokie miejsca zajęli:

  • Julia Rózga – IV miejsce w kata indywidualne
  • Damian Rożej – V miejsce w fuku-go

W konkurencji kata w półfinałowej ósemce znaleźli się Rafał Kozłowski, Emilia Mioduszewska, Damian Rożej i Damian Sieczkowski. O wejście do strefy medalowej swoje walki przegrali: Marcin Ałaszewski, Jakub Bykowski, Kamil Ochocki, Julia Rózga.

 Wszystkim zapadną w pamięć walki naszej drużyny kumite juniorów a szczególnie walka półfinałowa z drużyną z Niepołomic. Po dwóch pojedynkach przegrywaliśmy i Marcin Ałaszewski wychodząc do ostatniej walki musiał odrobić stratę aż 8 pkt. Marcin zachował zimną krew, zdobył najpierw waza-ri (4 pkt) a następnie popisał się piękną akcją wycięcie na dwie nogi zdobywając ippon (10pkt).

Gratulujemy!